Twitter-Man.jpg

Takipçilerinizin Twitter’da Kurum Sayfanızı Takip Etmeyi Bırakmalarının 5 Nedeni

Özel sağlık kurumu olarak sosyal medya sayfalarınızda topluluk oluşturmak ve bilgilendirme yapmak emek isteyen bir süreç. Bundan daha zor olan ise Twitter’da açtığınız kurumsal sayfanızı yönetmek.Çeşitli nedenlerle takipçiler Twitter’da kurum sayfanızı takip etmeyi bırakabilir. Bu yazıda kullanıcıların Twitter’da kurum sayfanızı takip etmeyi bırakmasının nedenleri üzerine değineceğiz.

1- Çok sık paylaşımlar yapmak

İlk bakışta Twitter’da fazla ve sık paylaşım yapmak avantaj olarak gözükebilir fakat kullanıcılar açısından düşünüldüğünde bu durum bazı zamanlar oldukça rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle de kullanıcılar kurumunuzun Twitter hesabını takip etmeyi bırakabiliyorlar.

2- Çok az paylaşım yapmak

Çok fazla paylaşım yapmanın dezavantajları olduğu gibi çok az paylaşım yapmak da dezavantajlıdır. İyi bir kurum sayfası paylaşım sayısı konusunda dengeli davranmak zorundadır. En son paylaşımı altı ay önce olan bir kurum profili takipçileri tarafından aktif olmayan sayfa olarak değerlendirilip takipten vazgeçilebilir.

3- Reklam içerikli paylaşımlar yapmayınız

Özel sağlık kurumunuzun Twitter sayfanızdan reklam içerikli paylaşımlar yapmak hem tıbbi regülasyonlar hem de kullanıcılar açısından yapılmaması gereken bir davranıştır. 


                                                Ücretsiz online seminerimize katılmak için tıklayın:                        

                                                      Online seminerimize katılın >4- Kullanıcılara geri dönüş yapmamak

Sayfanıza mesaj gönderen, mentionlayan kullanıcılara geri bildirimde bulunmamak sayfa takipçilerinizde olumsuz bir izlenim yaratmaktadır. Kullanıcı sayfa sahibi tarafından önemsenmediği algısına kapıldığı için sayfanızı takip etmekten vazgeçebilmektedir.

5- Kendinizi tekrar etmek

Sürekli aynı tarzda aynı içerikleri paylaşmak kullanıcıları rahatsız eder ve sayfadaki paylaşımlardan sıkıldıkları için takibi bırakma yoluna gidebilirler. Bu duruma düşmemek için sürekli özgün ve yeni içerikler üretmek, kendinizi tekrar eden paylaşımlardan kaçınmak gereklidir.


                                              Ücretsiz online seminerimize katılmak için tıklayın:                        

                                                      Online seminerimize katılın >