Özel Sağlık Kurumları İçin En Faydalı 5 Google Chrome Eklentisi


 

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarında O Kota Kaldırıldı


Sağlık Uygulama Tebliği'nde yer alan değişikliklere ilişkin düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenlenen tebliğle vatandaşların da fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında yatarak tedavilerinde uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırmak amacıyla özel sağlık hizmeti sunucularında yer alan kota uygulaması kaldırıldı. Sık epilepsi nöbeti geçiren hastaların da epilepsi pillerinde yaşanan problemler düzenlendi.

Devamını gör »

Sağlık İletişiminde Sosyal Medyanın YeriYrd. Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner

Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner ile sağlık iletişimi ve sosyal medya üzerine yapmış olduğumuz röportaj:

1- Sağlıkla ilgili çözümler için sosyal medyanın hangi kanalları daha çok kullanılıyor?

Yeni iletişim teknolojileri ve yeni medya kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu araçlar etrafında gerçekleşen eylemlerin etki alanı da genişlemektedir. Sağlık alanı da hem hastalar açısından hem de sağlık profesyonelleri açısından bu değişimden oldukça etkilenmiştir. Yeni medya araçları içerisinde aklımıza ilk gelen ve en çok kullanılan alan şüphesiz ki sosyal medya alanı olmaktadır. Sosyal medya sağlıkla ilgili konularda da insanların birbiri ile iletişimini ve etkileşimini etkilemiştir. Bugün sosyal medya hem hastalar hem de sağlık profesyonelleri için sağlıkla ilgili bilgiyi aramak, sağlığın geliştirilmesi, tanıtım ve risk iletişimi gibi değişik alanlarda kullanımı da giderek artmaktadır. Bugün insanlar sağlıklarını ilgilendiren konularda sorularına sosyal medya araçlarını kullanarak cevap aramakta ve sağlıkla ilgili kurum ya da sağlık profesyonelleri tarafından yine bu araçları kullanarak bu sorularına cevap verilmektedir . Bu yeni olgu ve ihtiyaç alanına cevap verebilecek en çok kullanılan sosyal medya araçları yine dünya üzerinde de en çok kullanılan alanlar olan Facebook, Twitter, Youtube ve Google gibi arama motorları olmaktadır.

Devamını gör »

Hastalar Sağlık Aramalarında En Çok Hangi Sosyal Medya Kanalını Kullanıyor? 

Doç. Dr. Elgiz YILMAZ

Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elgiz Yılmaz ile "Sağlık alanında internet ve sosyal medya kullanımı" üzerine yapmış olduğumuz röportaj:

Devamını gör »

Özel Hastane/Klinikler Twitter’ı Etkili Bir Şekilde Nasıl Kullanabilir?


Sosyal medya kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte özel sağlık kurumları da hastalarla iletişime geçebilmek için bu araçlardan biri olan Twitter’ı kullanmaya başladılar. Twitter da diğer dijital mecralar gibi oldukça dikkatli bir şekilde kullanılması gereken alanlardan bir tanesidir.

Devamını gör »

Sağlık Sektöründe En Çok Nelere Reklam İçeriğinden Dolayı Ceza Verildi? (1.Bölüm)


Tüm sağlık çalışanları, hekimler ve kurum yöneticilerinin de bildiği gibi ülkemizde sağlık alanında reklam yapmak yasaklanmıştır. 1219 Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 24. maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü’nün ilgili maddelerine dayandırılan bu reklam yasağına uymayan kurum ve hekimlere çeşitli cezalar verilebilmektedir.

Devamını gör »

   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar