Sağlık Kurumları İçin Online Randevu Takvimi Neden Önemlidir?


 

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarına En Çok Hangi İçeriklerden Dolayı Ceza Verildi?


Ülkemizde sağlık kurumlarının uymakla yükümlü olduğu çeşitli kurallar vardır. Bu kurallar içerisinde başta gelenlerden bir tanesi de sağlıkta reklam yasağı ile ilgili olan regülasyonlardır. Bu yazımızda reklam kurulu tarafından bazı sağlık kurumlarına verilen cezaların içeriklerine değineceğiz.

Devamını gör »

Sağlık Kurumlarının Online Kanallarda İçerik Üretirken Yaptıkları Hatalar


 


İletişim çağını yaşadığımız bugünlerde sağlık kurumları için de online kanallar üzerinden hastalarla iletişim kurmak çok önemli. Bu iletişimi kurmanın en sağlık yolu da içerikler üreterek hastalalarla etkileşim kurmak. Bu içerik üretimi aynı zamanda hastaların online kanallarda yanlışbilgilere yönelme riskini de azaltan bir unsur taşıyor. Peki bu etkileşimi yaratma amacıyla ortayaçıkan içerik üretimi süreçlerinde kurumların hataları nelerdir?

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumları İçin En Faydalı 5 Google Chrome Eklentisi


 

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarında O Kota Kaldırıldı


Sağlık Uygulama Tebliği'nde yer alan değişikliklere ilişkin düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenlenen tebliğle vatandaşların da fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında yatarak tedavilerinde uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırmak amacıyla özel sağlık hizmeti sunucularında yer alan kota uygulaması kaldırıldı. Sık epilepsi nöbeti geçiren hastaların da epilepsi pillerinde yaşanan problemler düzenlendi.

Devamını gör »

Hekim Sigortaları İle İlgili Önemli Düzenleme


Tıbbi̇ kötü uygulamaya i̇li̇şki̇n zorunlu mali̇ sorumluluk si̇gortası ödenen durumlarda, sigortacı dava sonucuna göre yargılama giderlerini ve avukatlık ücretlerini genel hükümler çerçevesinde ödemekle sorumlu tutulacak. 

Devamını gör »

Sağlık İletişiminde Sosyal Medyanın YeriYrd. Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner

Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner ile sağlık iletişimi ve sosyal medya üzerine yapmış olduğumuz röportaj:

1- Sağlıkla ilgili çözümler için sosyal medyanın hangi kanalları daha çok kullanılıyor?

Yeni iletişim teknolojileri ve yeni medya kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu araçlar etrafında gerçekleşen eylemlerin etki alanı da genişlemektedir. Sağlık alanı da hem hastalar açısından hem de sağlık profesyonelleri açısından bu değişimden oldukça etkilenmiştir. Yeni medya araçları içerisinde aklımıza ilk gelen ve en çok kullanılan alan şüphesiz ki sosyal medya alanı olmaktadır. Sosyal medya sağlıkla ilgili konularda da insanların birbiri ile iletişimini ve etkileşimini etkilemiştir. Bugün sosyal medya hem hastalar hem de sağlık profesyonelleri için sağlıkla ilgili bilgiyi aramak, sağlığın geliştirilmesi, tanıtım ve risk iletişimi gibi değişik alanlarda kullanımı da giderek artmaktadır. Bugün insanlar sağlıklarını ilgilendiren konularda sorularına sosyal medya araçlarını kullanarak cevap aramakta ve sağlıkla ilgili kurum ya da sağlık profesyonelleri tarafından yine bu araçları kullanarak bu sorularına cevap verilmektedir . Bu yeni olgu ve ihtiyaç alanına cevap verebilecek en çok kullanılan sosyal medya araçları yine dünya üzerinde de en çok kullanılan alanlar olan Facebook, Twitter, Youtube ve Google gibi arama motorları olmaktadır.

Devamını gör »

Hastalar Sağlık Aramalarında En Çok Hangi Sosyal Medya Kanalını Kullanıyor? 

Doç. Dr. Elgiz YILMAZ

Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elgiz Yılmaz ile "Sağlık alanında internet ve sosyal medya kullanımı" üzerine yapmış olduğumuz röportaj:

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarının Instagram Kullanırken Yaptıkları 6 Hata


Günümüzde sosyal medya araçlarının gelişmeye başlaması ile birlikte özel sağlık kurumları da hastalarla iletişim kurma aracı olarak sosyal medyayı kullanmaya başladılar. Bu sosyal medya araçlarından bir tanesi de instagram'dır. Bu yazımızda özel sağlık kurumlarının İnstagram'ı kullanırken yaptıkları hatalara dikkat çekeceğiz. 

Devamını gör »

Takipçilerinizin Twitter’da Kurum Sayfanızı Takip Etmeyi Bırakmalarının 5 Nedeni


Özel sağlık kurumu olarak sosyal medya sayfalarınızda topluluk oluşturmak ve bilgilendirme yapmak emek isteyen bir süreç. Bundan daha zor olan ise Twitter’da açtığınız kurumsal sayfanızı yönetmek.

Devamını gör »

   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar