Sağlık Kurumları İçin Online Randevu Takvimi Neden Önemlidir?


 

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarına En Çok Hangi İçeriklerden Dolayı Ceza Verildi?


Ülkemizde sağlık kurumlarının uymakla yükümlü olduğu çeşitli kurallar vardır. Bu kurallar içerisinde başta gelenlerden bir tanesi de sağlıkta reklam yasağı ile ilgili olan regülasyonlardır. Bu yazımızda reklam kurulu tarafından bazı sağlık kurumlarına verilen cezaların içeriklerine değineceğiz.

Devamını gör »

Online Profiller Kurumların Hasta Memnuniyeti Toplamına Katkıda Bulunabilir Mi?


 

S.G.K.’ nın kapsamının genişletilmesiyle özel sağlık kurumları için de hasta memnuniyeti açısından yeni bir dönem başlamış oldu. Sigorta kapsamında tedavi gören hastalar kimi kötü tecrübelerin ve bilgi kirliğinin de etkisiyle kurumunuza ön yargılı ve memnun etmesi çok daha zor bir halde gelebiliyor.

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumları İçin Google Alerts Kullanmanın Faydaları

Kategoriler: medikal haber

Tüm sektörlerde olduğu gibi özel sağlık alanında da kurumlar internet üzerinde kendileri hakkında yapılan yorumları bilmek ister. Bunun için “online monitoring” hizmeti veren uygulamalardan yararlanılacağı gibi Google Alerts de kullanılabilir. Bu yazıda Özel Sağlık Kurumları İçin Google Alerts Kullanmanın 3 Faydası’na değineceğiz:

Devamını gör »

Komplike Vakalara Bakan Doktor Sayısı Azaldı mı?

Kategoriler: medikal haber

Doç. Dr. ERDAL Yüzbaşıoğlu malpraktis davalarındaki artıştan dolayı doktorların artık riskli ameliyatlara girmek istemediklerini belirtti. Birçok üniversitenin kadın doğum, cerrahi, gibi branşlarda asistan bulamadığını söyleyen Doç. Dr. Yüzbaşıoğlu "komplike vakalara bakan doktor sayısı azaldı, daha da azalacak" dedi. Hekimler aleyhine son zamanlarda çok fazla malpraktis (tıbbi hata) davası açıldığını belirten Doç. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu, bu sebeple hekimlerin riskli ve komplike tıbbi girişimlerden kaçınmaya başladıklarını söyledi. Göz hastalıkları alanında çalışmalar yapan Yüzbaşıoğlu’na göre, ortopedi ve estetik cerrahi, kadın-doğum, genel cerrahi gibi girişimsel işlemlerin yoğunluklu olduğu branşlarda çok fazla malpraktis davası var.

Aynı zamanda sağlık hukuku alanında da çalışmalar yapan Dr. Yüzbaşıoğlu, “Özellikle tazminat davalarında trilyonlara varan yüklü rakamlar çıkıyor. Bu da hekimlerin daha defansif tıbba yönelmesine neden oluyor” dedi.

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarının Randevu Süreçlerini Yönetmesini Kolaylaştıracak Püf Noktalar

Kategoriler: medikal haber

 

Sağlık kurumları için iş planlarının en önemli noktalarından biri randevu süreçlerinin yönetilmesi. Bu konuda ortaya çıkartılan pek çok metot olsa da sorunsuz ve verimli çalışabilen yapılar sınırlı. Özellikle online kanalların da işin hem görünürlük hem de randevu verme kısmında devreye girmesiyle süreç yönetimi anlamında bir sorumluluk ve bu sorumluluğu başarıyla gerçekleştirenlerin fark yaratması durumu ortaya çıkmış bulunmakta.

Devamını gör »

Hekim Sigortaları İle İlgili Önemli Düzenleme


Tıbbi̇ kötü uygulamaya i̇li̇şki̇n zorunlu mali̇ sorumluluk si̇gortası ödenen durumlarda, sigortacı dava sonucuna göre yargılama giderlerini ve avukatlık ücretlerini genel hükümler çerçevesinde ödemekle sorumlu tutulacak. 

Devamını gör »

Hastalar Sağlık Aramalarında En Çok Hangi Sosyal Medya Kanalını Kullanıyor? 

Doç. Dr. Elgiz YILMAZ

Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elgiz Yılmaz ile "Sağlık alanında internet ve sosyal medya kullanımı" üzerine yapmış olduğumuz röportaj:

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarının Instagram Kullanırken Yaptıkları 6 Hata


Günümüzde sosyal medya araçlarının gelişmeye başlaması ile birlikte özel sağlık kurumları da hastalarla iletişim kurma aracı olarak sosyal medyayı kullanmaya başladılar. Bu sosyal medya araçlarından bir tanesi de instagram'dır. Bu yazımızda özel sağlık kurumlarının İnstagram'ı kullanırken yaptıkları hatalara dikkat çekeceğiz. 

Devamını gör »

Takipçilerinizin Twitter’da Kurum Sayfanızı Takip Etmeyi Bırakmalarının 5 Nedeni


Özel sağlık kurumu olarak sosyal medya sayfalarınızda topluluk oluşturmak ve bilgilendirme yapmak emek isteyen bir süreç. Bundan daha zor olan ise Twitter’da açtığınız kurumsal sayfanızı yönetmek.

Devamını gör »

   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar