Komplike Vakalara Bakan Doktor Sayısı Azaldı mı?

Kategoriler: medikal haber

Doç. Dr. ERDAL Yüzbaşıoğlu malpraktis davalarındaki artıştan dolayı doktorların artık riskli ameliyatlara girmek istemediklerini belirtti. Birçok üniversitenin kadın doğum, cerrahi, gibi branşlarda asistan bulamadığını söyleyen Doç. Dr. Yüzbaşıoğlu "komplike vakalara bakan doktor sayısı azaldı, daha da azalacak" dedi. Hekimler aleyhine son zamanlarda çok fazla malpraktis (tıbbi hata) davası açıldığını belirten Doç. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu, bu sebeple hekimlerin riskli ve komplike tıbbi girişimlerden kaçınmaya başladıklarını söyledi. Göz hastalıkları alanında çalışmalar yapan Yüzbaşıoğlu’na göre, ortopedi ve estetik cerrahi, kadın-doğum, genel cerrahi gibi girişimsel işlemlerin yoğunluklu olduğu branşlarda çok fazla malpraktis davası var.

Aynı zamanda sağlık hukuku alanında da çalışmalar yapan Dr. Yüzbaşıoğlu, “Özellikle tazminat davalarında trilyonlara varan yüklü rakamlar çıkıyor. Bu da hekimlerin daha defansif tıbba yönelmesine neden oluyor” dedi.

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarının Randevu Süreçlerini Yönetmesini Kolaylaştıracak Püf Noktalar

Kategoriler: medikal haber

 

Sağlık kurumları için iş planlarının en önemli noktalarından biri randevu süreçlerinin yönetilmesi. Bu konuda ortaya çıkartılan pek çok metot olsa da sorunsuz ve verimli çalışabilen yapılar sınırlı. Özellikle online kanalların da işin hem görünürlük hem de randevu verme kısmında devreye girmesiyle süreç yönetimi anlamında bir sorumluluk ve bu sorumluluğu başarıyla gerçekleştirenlerin fark yaratması durumu ortaya çıkmış bulunmakta.

Devamını gör »

Hastalar Sağlık Aramalarında En Çok Hangi Sosyal Medya Kanalını Kullanıyor?



 

Doç. Dr. Elgiz YILMAZ

Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elgiz Yılmaz ile "Sağlık alanında internet ve sosyal medya kullanımı" üzerine yapmış olduğumuz röportaj:

Devamını gör »

   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar