Özel Sağlık Kurumları İçin En Faydalı 5 Google Chrome Eklentisi

 

chromeex-1.jpg

Tüm sektörlerde olduğu gibi özel sağlık alanında da dijital mecralarda güncel ve dinamik bir şekilde aksiyon alabilmek oldukça önemli. 2015 senesi tarayıcı pazar payları sonuçlarına göre Google Chrom Kasım ayı itibari ile tüm dünyada %67 civarında kullanım istatistiğine ulaşmış durumda. Siz de bir sağlık kurumu yöneticisi olarak kurumunuzda bu uygulamaları kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. İş yoğunluğundan dolayı takip etmekte zorlandığınız birçok veriyi bu uygulamalar sayesinde kolayca depolayıp, aksiyon alabilir ve gerekli güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde sağlık alanında internet kullanımının giderek yaygınlaştığı düşünüldüğünde bu eklentiler hem sağlık kurumları hem de hastalar ve hasta yakınları için oldukça faydalı olabilir. 

1- Instagram for Chrome

instagram.jpg

Instagram for Chrome kurum hesabınızı sürekli mobil cihazdan kontrol etmek zorunda kalmayacağımız bir uygulama.

Tarayıcıya eklenen Instagram ikonu aracılığıyla tüm olan biteni anında görebilmenize olanak sağlayan bu uygulama ile görselleri beğenebilir ve yorumlarınızı ekleyebilirsiniz. Güncel ve hızlı bir şekilde instagram hesabınızı takip etmenize olanak sağlar. Böylelikle sağlık kurumunuzun Instagram hesabında hızlı bir şekilde aksiyon alıp, istediğiniz bilgilendirmeleri paylaşabilirsiniz. 

Instagram for Chrome


 

2- Pushbullet

pushbullet-1.png

Tarayıcılar üzerinden cep telefonuna gelen bildirimleri hızlı bir şekilde yönetmenizi sağlayan Pushbullet, geçtiğimiz ay aldığı güncelleme sayesinde artık cihazlar arasında daha güvenli dosya transferi yapmamıza olanak sağlıyor. 

Pushbullet


3- Capture, Explain and Send Screenshots

Capture_Explain_and_Send_Screenshots-1.jpg

Tarayıcıdan ekran görüntüsü alma işlemini basit bir şekilde yapan bu uygulama sayesinde dilediğiniz görselin ekran görüntüsüni alarak bilgisayarınıza hızlıca kaydedebilirsiniz. Sağlık kurumunuzda diğer çalışanların görmesini istediğiniz ekran görüntülerini bu uygulama sayesinde hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin; sağlık kurumunuzun internet sitesinin belli bir bölümünde hata tespit ettiniz, bu hatanın ekran görüntüsünü hemen alıp, hatalı bölümü ok ve çember içine alarak ilgili departmanınıza yollayabilirsiniz. Böylece hem sorunu daha kolay anlatarak hızlıca çözülmesini sağlayabilirsiniz. 

Capture, Explain and Send Screenshots


4- WhatsChrome

whatschrome-1.png

WhatsApp'ın resmi olmayan bir chrome eklentisi. Telefonunuzun ekranı kapalı olsa bile tarayıcı üzerinden bildirim alarak hiçbir bildirimi kaçırmazsanız.  Böylelikle hastane veya klinikte olduğunuz sırada tüm işlerinizi bilgisayarınız üzerinden yapabilirsiniz. 

WhatsChrome


 

5- Checker Plus for Gmail

gmail.png

Bu uygulama sayesinde anında e-posta gönderebilir, Gmail'in içine girmeden postalarınızı okuyabilir ve silebilirsiniz. Kolaylıkla mail kontrolünüzü yapmanıza olanak sağlar. Sağlık kurumları gibi mail akışının hızlı olduğu kurumlarda bu uygulama zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. 

Checker Plus for Gmail

 

Göz atabilirsiniz:   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar