Özel Sağlık Kurumları İçin Google Alerts Kullanmanın Faydaları

Kategoriler: medikal haber

google-alerts.png

Tüm sektörlerde olduğu gibi özel sağlık alanında da kurumlar internet üzerinde kendileri hakkında yapılan yorumları bilmek ister. Bunun için “online monitoring” hizmeti veren uygulamalardan yararlanılacağı gibi Google Alerts de kullanılabilir. Bu yazıda Özel Sağlık Kurumları İçin Google Alerts Kullanmanın 3 Faydası’na değineceğiz:

  • Kurumunuzun isminin geçtiği haberlerden bilgi sahibi olabilirsiniz

İnternet ortamında kurumunuz hakkında yazılan herşey hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Günlük, haftalık veya aylık raporlama sayesinde kurum isminizin nerelerde geçtiğini öğrenebilirsiniz. Bir Google Alert oluşturarak, ilginizi çeken herhangi bir konu hakkında Google her yeni sonuç bulduğunda e-posta bildirimleri alabilirsiniz.

  • Sektörle ilgili haberlere hızlıca ulaşabilirsiniz

Sektörünüze ait anahtar kelimeleri girerek Google Alerts aracılığıyla uyarı oluşturabilirsiniz. Google Alerts bu kelimelerin geçtiği içerikleri sizin seçtiğiniz süreler arasında listeler. Böylece güncel ve hızlı bir şekilde sektörünüzde konuşulan, yayınlanan, haberleştirilen herşey belirli aralıklarla size mail yoluyla bildirilir.

  • Kurumunuzla ilgili yapılan değerlendirmeleri görebilirsiniz

Haber portalları, sağlık siteleri vb. gibi platformlarda kurumunuzla ilgili yapılan yorumları görebilir, değerlendirmelere ulaşabilirsiniz. Böylece kurumunuzun online ortamlarda neler söylendiği ile ilgili bir değerlendirme yapma şansınız olacaktır.

Google Alert Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki yolları izleyerek Google Alert oluşturabilirsiniz:

  1. Google Alerts'i ziyaret edin.
  2. "Şununla ilgili bir alert oluştur..." kutusuna, hakkında e-posta bildirimi almak istediğiniz kelimeleri girin.
  3. Ne sıklıkta alert alacağınız, hangi tarz & tür sonuçları almak istediğiniz gibi şeyleri belirtmek içinSeçenekleri göster'i tıklayın.
  4. Alert Oluştur'a tıklayın.
  5. Alert'ünüzü ayarladıktan sonra anahtar kelimeleriniz için Google her yeni arama sonucu bulduğunda bir mail alırsınız.

Ek olarak, Google Alerts sayfasında önerilen konuların yanındaki + işaretini tıklayarak da bir alert daha oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

Göz atabilirsiniz:   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar