Online Sağlık Platformu DocPlanner’a 15 Milyon Euro'luk Yeni YatırımDevamını gör »

Özel Sağlık Kurumları İçin Dijital Medya İletişiminin Püf Noktaları

Kategoriler: dijital medya

 
Hepimizin bildiği üzere özel sağlık kurumlarında da hasta ile sağlık personeli arasında gelişen iletişim sürecinde birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bunların bir kısmı birebir yüz yüze iletişim sürecinde yaşanırken bazıları da dijital mecralarda meydana gelmektedir.
Devamını gör »

Sağlık Kurumları İçin Online Randevu Takvimi Neden Önemlidir?


 

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumlarına En Çok Hangi İçeriklerden Dolayı Ceza Verildi?


Ülkemizde sağlık kurumlarının uymakla yükümlü olduğu çeşitli kurallar vardır. Bu kurallar içerisinde başta gelenlerden bir tanesi de sağlıkta reklam yasağı ile ilgili olan regülasyonlardır. Bu yazımızda reklam kurulu tarafından bazı sağlık kurumlarına verilen cezaların içeriklerine değineceğiz.

Devamını gör »

Sağlık Kurumları "wh-Y Kuşağı" Hastalarla Nasıl İletişim Kurmalı?


Sosyal hayatta egemen olan kuşakların karakteristik özellikleri her sektörde kurumların yapacağı çalışmaları etkileyen unsurları oluşturuyor. Günümüzde de Y kuşağı kişiler yaşları gereği karar alıcı mekanizmaya geçmeye başladılar ve önümüzdeki 20 yıl boyunca da sosyal hayatta karar verici olacaklar. Toplum alışkanlıklarını ve reflekslerini belirlemeye başlayacaklar çünkü; çocuk yetiştirmeye, devlet kurumlarını yönetmeye, özel şirketlerde karar almaya ve yöneticilik yapmaya başlayacaklar.

Devamını gör »

Online Profiller Kurumların Hasta Memnuniyeti Toplamına Katkıda Bulunabilir Mi?


 

S.G.K.’ nın kapsamının genişletilmesiyle özel sağlık kurumları için de hasta memnuniyeti açısından yeni bir dönem başlamış oldu. Sigorta kapsamında tedavi gören hastalar kimi kötü tecrübelerin ve bilgi kirliğinin de etkisiyle kurumunuza ön yargılı ve memnun etmesi çok daha zor bir halde gelebiliyor.

Devamını gör »

Sağlıkta Dijitalleşme Konusunda Türkiye Önemli Rol Oynuyor


 
'Türkiye, küresel ölçekte sağlıkta dijitalleşme konusunda örnek uygulamalar geliştiriyor'
 
HIMSS Türkiye 2016, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci ve HIMSS Başkanı H. Stephen Lieber’in katılımı ile açıldı. HIMSS Türkiye 2016’da konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, dijital hastane kavramının sağlık sektörünün tüm dinamiklerini pozitif anlamda etkileyecek bir güce sahip olduğunu belirtti.
Devamını gör »

Sağlık Kurumlarının Online Kanallarda İçerik Üretirken Yaptıkları Hatalar


 


İletişim çağını yaşadığımız bugünlerde sağlık kurumları için de online kanallar üzerinden hastalarla iletişim kurmak çok önemli. Bu iletişimi kurmanın en sağlık yolu da içerikler üreterek hastalalarla etkileşim kurmak. Bu içerik üretimi aynı zamanda hastaların online kanallarda yanlışbilgilere yönelme riskini de azaltan bir unsur taşıyor. Peki bu etkileşimi yaratma amacıyla ortayaçıkan içerik üretimi süreçlerinde kurumların hataları nelerdir?

Devamını gör »

Özel Sağlık Kurumları İçin Google Alerts Kullanmanın Faydaları

Kategoriler: medikal haber

Tüm sektörlerde olduğu gibi özel sağlık alanında da kurumlar internet üzerinde kendileri hakkında yapılan yorumları bilmek ister. Bunun için “online monitoring” hizmeti veren uygulamalardan yararlanılacağı gibi Google Alerts de kullanılabilir. Bu yazıda Özel Sağlık Kurumları İçin Google Alerts Kullanmanın 3 Faydası’na değineceğiz:

Devamını gör »

Komplike Vakalara Bakan Doktor Sayısı Azaldı mı?

Kategoriler: medikal haber

Doç. Dr. ERDAL Yüzbaşıoğlu malpraktis davalarındaki artıştan dolayı doktorların artık riskli ameliyatlara girmek istemediklerini belirtti. Birçok üniversitenin kadın doğum, cerrahi, gibi branşlarda asistan bulamadığını söyleyen Doç. Dr. Yüzbaşıoğlu "komplike vakalara bakan doktor sayısı azaldı, daha da azalacak" dedi. Hekimler aleyhine son zamanlarda çok fazla malpraktis (tıbbi hata) davası açıldığını belirten Doç. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu, bu sebeple hekimlerin riskli ve komplike tıbbi girişimlerden kaçınmaya başladıklarını söyledi. Göz hastalıkları alanında çalışmalar yapan Yüzbaşıoğlu’na göre, ortopedi ve estetik cerrahi, kadın-doğum, genel cerrahi gibi girişimsel işlemlerin yoğunluklu olduğu branşlarda çok fazla malpraktis davası var.

Aynı zamanda sağlık hukuku alanında da çalışmalar yapan Dr. Yüzbaşıoğlu, “Özellikle tazminat davalarında trilyonlara varan yüklü rakamlar çıkıyor. Bu da hekimlerin daha defansif tıbba yönelmesine neden oluyor” dedi.

Devamını gör »

   

Aklınıza takılanları sorun

• Sağlık kurumunuzu nasıl daha etkin yönetebilirsiniz? Görün.

• Sağlık kurumunuzun internetteki görünürlüğü ve sağlık turizminin önemi nedir? Öğrenin.

• Hasta taleplerinizi karşılayan online randevu takvimi ve çağrı merkezine aylık üyelik fiyatlarıyla sahip olun.

Sorunuz?

En çok okunanlar